Katedra Studiów Azjatyckich
logo

Wizyta Prof. Lahouari

Dodano: czwartek, 05.05.2016

W dniach 4-14 kwietnia br. w Zakładzie Arabistyki i Islamistyki gościł Prof. Lahouari Kara Haddach z Zakładu Arabistyki na Uniwersytecie Orańskim w Algierii.
Prof. Lahouari wygłosił cykl gościnnych wykładów w języku arabskim poświęconych zagadnieniom leksykalnym i fonetycznym języka arabskiego, a także bieżącej sytuacji społecznej i językowej w Algierii.
Wizyta Prof. Lahouari była również okazją do omówienia kwestii szerszej współpracy akademickiej między UAM i Uniwersytetem Orańskim.26 kwietnia br. w Zakładzie Arabistyki i Islamistyki gościła delegacja z Uniwersytetu z Prince Sultan University- PSU w Arabii Saudyjskiej w składzie Dr Rimah Al-Yayah (Prorektor) oraz Dr Alia Mitchel (Dyrektor Centrum Szkoleń i Dydaktyki).
Spotkanie obejmowało  prezentacje multimedialną Katedry Studiów Azjatyskich, w tym Zakładu Arabistyki i Islamistyki, a także przedstawienie oferty Prince Sultan University oraz dyskusję na temat możliwości nawiązania szerszej współpracy bilateralnej w zakresie realizacji konkretnych projektów badawczych.